این مواد غذایی را با هم مصرف نکنید! | بیماری

: این مواد غذایی رو با هم مصرف نکنین!

چای مشکی و شیر رو با هم مصرف نکنین

اضافه کردن شیر به چای باعث می شه که اثرات آنتی اکسیدانی چای از بین بره چون که پروتئینای شیر به آنتی اکسیدان های چای می چسپند و از جذب اونا به وسیله بدن جلوگیری می کنن. باید دونست جذب کلسیم شیر در بدن موقع مصرف شیر با چای هم با مشکل روبرو شدن می شه. کافئین چای می تونه جذب کلسیم رو کم کنه.
پیشنهاد می شه به چای مشکی آب لیموی تازه اضافه کنین چون که باعث می شه آنتی اکسیدانای چای بهتر جذب بدن شن.

مربا رو با نون سفید مصرف نکنین

مربا و نون سفید هر دو دارای کربوهیدراتای ساده هستن که باعث بالا رفتن قند خون در بدن می شن. در این زمان اعصاب شما تحریک می شه و بد خلق میشین و احساس خستگی می کنین. این روند در دراز مدت می تونه منتهی به مشکل در کارکرد پانکراس ، مقاومت به انسولین و دیابت شه.
پیشنهاد می شه که غلات کامل غنی از فیبر رو جانشین کربوهیدراتای ساده و تصفیه شده کنین.

: این مواد غذایی رو با هم مصرف نکنین!

<>

با سالاد سس کم چرب نخورین!

به کار گیری سس کم چرب باعث می شه مواد مغذی خوب جذب بدن نشن. یکی از تحقیقات گذشته که در American Journal of Clinical Nutrition منتشر شده، نشون میده که وقتی کاروتنوئیدها (رنگدانهای گیاهی مربوط به کم شدن خطر سرطان، مریضی قلبی و دژنراسیون ماکولای چشم) رو همراه با سسای چرب مصرف می کنین، خیلی بیشتر و راحت تر جذب بدن می شن،
پیشنهاد می شه با سالادتان از روغن زیتون و سرکه استفاده کنین.

مصرف برگر با ماء الشعیر ممنوع!

وقتی که برگر و ماء الشعیر مصرف می کنین این کبده که وظیفه پردازش اونو بردوش داره و در اول به سراغ تجزیه الکل میره و این باعث می شه چربیا در خون باقی بمونن و وجود چربی در بدن باعث می شه غذاها دیرتر هضم شن و در آخر حالت نفخ و سنگینی بدن رو سست می کنه.

پورتال رنگی _ این مواد غذایی رو با هم مصرف نکنین

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *