این مواد غذایی را با هم مصرف نکنید | تغذیه سالم

این مواد غذایی رو با هم مصرف نکنین

داشتن یه برنامه غذایی درست واسه سلامت جسم و روح لازمه اما باید دونست که بعضی مواد غذایی رو نباید همزمان مصرف کرد که در این بخش با اونا آشنا میشین.

حتما شما هم تا حدودی با مواد غذایی که نباید با هم مصرف شن آشنا هستین اما این بحثی گسترده در مورد تغذیه ایه کخ نکاتی مهم از اونو در این بخش می خونید.

مصرف لبنیات با گوشت سفید (مرغ ،ماهی و…) مصرف تخم مرغ و ماهی به دلیل اختلاف در مزاج آدم ها، احتمال بروز بیماریایی مانند جزام (خوره)، فالج، نقرس، بواسیر، قولنج، درد دندون و امراض رطوبتی می شه.

به گفته کارشناسان طب سنتی مصرف سرکه و حلیم، مصرف لبنیات و ترشیجات باعث انجماد شیر در معده می شه، مصرف پنیر و ماست چکیده، پنیر و بادام، سرکه و عدس یا سرکه و ماش و سرکه و ماست، باعث لکه و پیسی در پوست صورت می شه.

مصرف ماست و ترب، شیر برنج و آرد گندم که باعث ایجاد قولنج و دلیل نفخ در بدن می شه. مصرف انار و حلیم که باعث گرفتگی در مویرگا می شه. مصرف خربزه و عسل که باعث سنکوب شدن و بقیه امراض می شه.

 

 

 

دکتر علوی یکی از متخصصین طب سنتی علوی گفت: مصرف خربزه و مویز یا خربزه و انبه هم مناسب نیس، مصرف کله گوسفند و انگور به دلیل شدید شدن لزوجیت و بلغمیت (مزاج سرد و تر) ممنوعه و خوردن اغذیه گرم و سرد با هم، و هم اینکه خوردن غذاهایی که دارای طبیعت سرد هستن و در آخر خوردن غذاهایی که دارای طبیعت گرم هستن و هم اینکه خوردن غذاهای نفخ آور به همراه اغذیه نفخ آور ممنوعه.

خوردن غذاهایی که روی غذاهای قبلی ممنوعه

ایشون اضافه کرد: خوردن سرکه بعد از برنج غذاهای نفخ آور، لزج ،گس، لطیف (ماهی ،شیر و هندوانه) و سنگین به ترتیب روی غذاهای نفخ آور، لزج ،گس ،لطیف وسنگین خورده شده مناسب نیس.

این کارشناس طب سنتی با بیان اینکه آشامیدن آب سرد بعد از غذاهای گرم یا بعد از استحمام به درد بخور نیس، اضافه کرد: آشامیدن آب سرد بعد از خوردن میوه ها به خصوص میوه های سرد مانند خربزه و هندوانه باعث تولید سم در بدن می شه.

 آشامیدن آب گرم بعد از غذای شور، آشامیدن آب سرد وقتی که معده خالی باشه مثلاً ناشتا، خوردن ترشی بعد از شیرینی، آشامیدن آب سرد بعد از ورزش و ریاضت و حرکات سنگین، خوردن خربزه و هندوانه روی آب گوشت و گوشتا باعث سنگینی و بروز امراض زیاد می شه.

 جالبه بدونین که آشامیدن آب سرد و بدون این دست اون دست کردن خوابیدن، آشامیدن آب بدون این دست اون دست کردن پس از خوردن غذا به خصوص در آدمایی که سرد مزاج هستن، آشامیدن آب موقع غذا خوردن، آشامیدن آب سرد بدون توقف احتمال اونو داره که امراض زیادی اتفاق بیفته، از اون جمله اگه سردی اون به قلب برسه به دلیل انطفاع گرما ذاتی احتمال سکته هستش. هم اینکه، اگه به کبد برسه موجب مریضی استثقاء هستش. اگه سردی اون به مغز برسه موجب استرخاء و سستی اعضا (ام اس) هستش. آشامیدن آب بعد از خوردن غذاهای ترش، شیرین و مصرف آب بعد از خوردن ادویه اسهال آوره، هم اینکه، آشامیدن آب سرد بعد از غذا و بعد از شیرینیا  اعث آسیب رسوندن به دندانا و افتادن زودرس اونا می شه.


این مواد غذایی رو با هم مصرف نکنین

4.5/5

48

منبع : تسنیم /ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *