این مواد غذایی را به ماست اضافه نکنید | تغذیه سالم

این مواد غذایی رو به ماست اضافه نکنین

اضافه کردن بعضی از مواد غذایی و خوراکی به ماست علاوه بر خوش طعم کردن اون، باعث چاقی و اضافه وزن تون و از بین رفتن فوایدش می شن. این مواد غذایی عبارتند از :

بعضی از مواد غذایی هستن که ترکیب اونا با ماست دلیل تغییراتی می شه که مورد پسند نیس و باید از اضافه کردن اینجور موادی که ترکیب ماست رو به هم میزنن، جلوگیری کرد.

بعضی افراد ماستای طعم دار و ترکیب ماست و میوه رو پسند می کردن و مصرف می کنن. اما بعضی وقتا اضافه کردن بعضی مواد به ماست علاوه بر اینکه طعم مطلوب ماست رو تغییر میده، فواید اونو کم می کنه و کالری اونو زیاد می کنه. بعضی از موادی که خیلی از افراد واسه خوش طعم کردن ماست به اون اضافه می کنن شامل قنده و با اینکه حجم کمی داره اما پرکالری و انرژی زا است. اینجا به مواد غذایی می پردازیم که نباید هیچوقت اونا رو با ماست ترکیب کرد:

مطلب پیشنهادی :   مواد غذایی که نباید به ماست اضافه شن

اضافه کردن عسل به ماست باعث چاقی تون می شه

عسل شیرینه و اضافه کردن اون به ماست علاوه بر اینکه ماست رو شیرین می کنه و کالری اونو بالا می بره، باعث می شه که شما بیشتر ماست بخورین و پرخوری کنین.

اضافه کردن میوه های خشک به ماست باعث اضافه وزن تون می شه

با اینکه حجم و ظاهر میوه های خشک شده گول زننده و کوچکه اما اونا شامل قند و کالری بالایی هستن و با خوردن کمی از اونا فرد انرژی زیادی بدست می آورد و اضافه کردن اونا به ماست منتهی به تجمع کالری و انرژی در بدن می شه که در آخر منتهی به چاقی و بعضی بیماریای دیگه می شه. در این مورد، میوه های تازه نسبت به میوه های خشک شده بیشتر پیشنهاد می شن.

اضافه کردن مغز و آجیل به ماست باعث چاقی تون می شه

مغرا خود به تنهایی غذایی کامل به حساب میان که انرژی و کالری زیادی رو وارد بدن می کنه اما وقتی که اونا رو به ماست اضافه می کنین، بدون اینکه فهمیده باشین حجم خیلی بالایی انرژی و کالری وارد بدن خود می کنین که سوخت و ساز بدن شما رو با مشکل روبه رو می کنه.

مطلب پیشنهادی :   آشنایی با خواص ماست که نمی دونین

نارگیل رنده شده و ماست یکی از دلیلای چاقی تونه

نارگیل خود شامل قنده و اضافه کردن اون به ماست شاید طعم خوبی بدست دهد اما موجب پرخوری و اضافه وزن شما می شه.

تخم کتون رو به ماست اضافه نکنین

تخم کتون شامل فیبر و پروتئینه و مصرف زیاد اون باعث می شه بدن نتونه اونو خوب هضم کنه و بیشتر مواد به درد بخور موجود در اون بدون اینکه به بدن جذب شه دفع شه. بعضی آدما به خاطر این که دانه های تخم کتون ریزه، مقادیر خیلی از اونو به ماست اضافه می کنن که غلطه.

.

منبع : gahar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *