راهنمای مبتدی برای HTTP / 2 و اهمیت آن

همه اهمیت بهبود سرعت وب سایت شما را می دانند ، و HTTP / 2 فرصتی عالی برای انجام دقیقاً همین امر فراهم می کند. به عنوان یک فرصت نسبتاً جدید ، این یک راه عالی برای پیروزی در رقابت و شروع به بهبود تجربه کاربران امروز است.

اگر تازه وارد HTTP / 2 هستید ، نگران نباشید. ما بررسی خواهیم کرد که HTTP / 2 چیست و چگونه می توان صفحات وب را با سرعت بیشتری در مقایسه با کسانی که از HTTP / 1.1 استفاده می کنند بارگذاری کرد. این یکی از بزرگترین تغییراتی است که تا به امروز در اینترنت ایجاد شده است و باید برای هر کسی که مربوط به تجربه کاربر باشد مورد توجه باشد.

HTTP / 2 چیست؟

HTTP / 2 آخرین نسخه HTTP (پروتکل حمل و نقل Hypertext) ، پروتکل اساسی مورد استفاده توسط شبکه جهانی وب است که تعریف می کند:

   

 • نحوه انتقال اطلاعات از یک رایانه به کامپیوتر دیگر
 •  

 • نحوه ارسال و انتقال پیام ها
 •  

 • سرورها و مرورگرهای وب برای پاسخ به دستورات مختلف باید چه اقداماتی انجام دهند

به عبارتی ساده ، HTTP نحوه تحویل وب سایت ها به رایانه شما است و نسخه بعدی آن قرار است آن را خیلی سریع تر کند. جزئیات بیشتر در مورد اولیه پروتکل HTTP را می توان در این فیلم کوتاه مشاهده کرد.

چه مشکلی برای حل آن استفاده می شود؟

مشکلی

برای درک اهمیت HTTP / 2 ، ابتدا باید مشکلاتی را که سعی در حل آن دارد درک کنیم.

مشکلات

پروتکل انتقال متداول در وب HTTP / 1.1 است که در سال ۱۹۹۹ به طور استاندارد انجام شد. در آن زمان وب بسیار متفاوت بود و صفحات وب کمتری داشت و اتصالات اینترنتی کندتر داشت. اما با گذشت سالها ، روشی که ما از وب استفاده می کنیم بسیار تغییر کرده است و اکنون وب سایت ها بسیار پیچیده تر از گذشته هستند.

بنابراین ، آنها خواستار زیرساخت های وب و پروتکل قدیمی HTTP هستند که محدودیت های زیادی دارد و منسوخ می شود. به همین دلیل ، انتظار داریم که طی سالهای آینده “لوله” وب از HTTP / 1.x به HTTP / 2 به روز شود.

هدف از این انتقال اطمینان از زیرساخت های وب است که ما به آن وابسته تر می شویم به اندازه کافی قوی برای مقابله با روزافزون داده ها است. این معادل دیجیتال حرکت از جاده A به رانندگی در یک بزرگراه است.

دیجیتال

برای دیدن نوع افزایش سرعت ممکن ، نگاهی به این ویدیو بیندازید ، که در ۵ ثانیه نشان می دهد که چگونه یک صفحه وب سریعتر در SPDY بارگیری می شود ، پروتکی که HTTP / 2 مبتنی بر آن است.

اگر هنوز در مورد اختلاف زمان بارگذاری صفحه قانع نیستید ، به این مطالعه که توسط HttpWatch منتشر شده است ، نگاهی بیندازید ، که عملکرد سرعت HTTPS ، SPDY و HTTP / 2 را تجزیه و تحلیل و مقایسه می کند و نشان می دهد که چگونه سرعت انتقال می تواند تا ۲۰٪ افزایش یابد با HTTP / 2.

چگونه سرعت صفحه بهبود یافته است؟

چند ضلعی

یکی از محدودیت های HTTP / 1.1 این است که فقط قادر به درخواست فایل ها یک به یک بر روی یک اتصال واحد هستید – این به معنای درخواست فایل ، انتظار برای پاسخ ، بارگیری فایل و سپس درخواست راه بعدی است.

این فرایند می تواند زمان بارگذاری صفحه را بطور قابل ملاحظه ای افزایش دهد ، خصوصاً برای صفحات با تعداد زیادی درخواست. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، HTTP / 2 چگونگی حرکت درخواست ها و پاسخ ها بین مرورگر و سرور را با “چند برابر” کردن چندین فایل از طریق یک اتصال واحد تغییر می دهد.

این بدان معنی است که سربار هر درخواست کوچکتر از معادل HTTP / 1.1 فشرده نشده است ، و باعث صرفه جویی در پهنای باند قابل توجه در برخی از جلسات کاربر می شود. سرعت بارگذاری صفحه برای کاربران تلفن همراه بسیار مهم است ، جایی که مزایای این ویژگی از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند.

فشار سرور

با HTTP 1.1 ، هنگامی که مرورگر شما به یک سرور وب متصل به درخواست یک صفحه وب می شود ، ابتدا HTML پرونده ارسال می شود و سپس مرورگر شما از پرونده های JavaScript ، تصاویر ، CSS و غیره درخواست می کند (این بدان معنی است که بسیاری از اتصالات را روشن یا خاموش می کنید). و کند کردن رندر صفحه).

با HTTP / 2 ، سرور می داند برای ارائه صفحه به چه محتوایی به مرورگر احتیاج دارد و قادر به تهیه یا فشار دادن این داده ها به مرورگر وب است ، قبل از آنکه واقعاً درخواست کند ، و در زمان زیادی صرفه جویی می شود.

مزایا و اشکالاتی در مورد SEO دارد

مزایای HTTP / 2:

مزایای انتقال به HTTP / 2 فوری است زیرا بیش از ۷۵٪ از کاربران انگلستان از مرورگری استفاده می کنند که می تواند از پروتکل استفاده کند ، رقمی که فقط در حال افزایش است.

   

 • بارهای سریعتر: HTTP / 2 قول می دهد سریع تر از استاندارد فعلی باشد زیرا بسیاری از موانع پروتکل را برطرف می کند.
 •  

 • امن تر: زیرا HTTP / 2 به طور پیش فرض رمزگذاری را در اختیار خواهد داشت ، امنیت در کلیه سایتهای using پروتکل افزایش می یابد.
 •  

 • تلفن همراه دوستانه: ویژگی فشرده سازی هدر به سایتهای تلفن همراه با درخواست زیاد اجازه می دهد تا از بارگیری مگابایت های هدر رفته از هدر ها جلوگیری شود.
 •  

 • وابستگی کمتری به هکها: با تشکر از ویژگی Multiplexing ، روشهای وقت گیر برای کاهش تعداد درخواست های سرور – مانند سایه بان دامنه ، sprites تصویر یا جاوا اسکریپت و CSS داخلی – برنده شد به همان اندازه ضروری است.
 •  

 • سازگاری HTTP / 1.1: برای اطمینان از اینکه سوئیچ پروتکل جدید تا حد امکان روان باشد ، سرورها و مرورگرهایی که فقط HTTP / 1.1 سازگار باقی مانده است ، هنوز هم می توانند با HTTP / 2 ارتباط برقرار کنند سرورها / مرورگرها (هر دو طرف این توانایی را دارند که تصمیم بگیرند از کدام نسخه پروتکل برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده خواهد شد ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است).

   

 • از مخاطبان خود آگاه باشید: گرچه ۷۵٪ از کاربران UK از مرورگرهایی استفاده می کنند که می توانند از پروتکل استفاده کنند ، تعدادی از مردم همچنان از مرورگرهای قدیمی استفاده می کنند که نمی کنند. علاوه بر این ، همه سرورهای وب موجود از HTTP / 2 پشتیبانی نمی کنند. بنابراین ، تکنیک های بهینه سازی سرعت صفحه فعلی لازم خواهد بود.
 •  

 • پیش نیاز HTTPS: اگر HTTP / 2 از قبل از HTTPS استفاده نمی کند ، جابجایی از HTTP / 1.1 دشوارتر خواهد بود ، زیرا HTTP / 2 پیش نیاز سایت در HTTPS را دارد. مهاجرت یک وب سایت به HTTPS به برخی کارها نیاز دارد ، و لازم است همه آدرسهای HTTP به نسخه امن پروتکل HTTPS هدایت شوند. با این حال ، HTTPS یک عامل رتبه بندی مثبت برای گوگل است و از آنجایی که امنیت اولویت اصلی موتور جستجو است ، انتظار داریم آنها در آینده وزن بیشتری را برای این سیگنال اعمال کنند. بنابراین ، این ایده خوبی خواهد بود که سایت خود را به طور همزمان و در صورت امکان ارتقا دهید.
 •  

 • تأثیر عملکرد می تواند حداقل باشد: تغییر از HTTP / 1.1 به HTTP / 2 می تواند زمان و منابع زیادی را ببرد ، بنابراین لازم است اطمینان داشته باشید که تأثیرگذاری در سرعت سایت ارزش آن را دارد. اگر یک وب سایت برای سرعت بهینه سازی کرده باشد ، ممکن است پیشرفت های عملکرد کوچکتر از حد انتظار باشد.
 •  

 • HTTP / 2 ناشناخته: پروتکل هنوز هم نسبتاً جدید است. مطالعات زیادی باید انجام شود تا بهترین شیوه ها و مشکلات احتمالی مشخص شود.

فرآیند پیاده سازی

هر پروتکل ، از جمله HTTP / 2 ، مانند یک زبان گفتاری کار می کند: برای اینکه ارتباط موثر باشد ، هم فرستنده و هم گیرنده (در این حالت مرورگر وب و سرور وب) باید به همان زبان صحبت کنند.

HTTP / 2 به منظور بهبود استانداردهای فعلی HTTP طراحی شده است ، و نه جایگزین آنها به طور کامل. بنابراین ، دستورالعمل های فعلی در مورد چگونگی کارکرد عناصر وب (مانند URL ، نشانه گذاری HTML ، تغییر مسیر ، ۴۰۴ صفحه و غیره) همچنان یکسان است و فقط با کارایی بیشتری استفاده می شود.

فرآیند به روزرسانی از HTTP1.x به HTTP.2 دارای چهار مرحله است:

از آنجا که ممکن است هنوز کاربرانی از مرورگرهای قدیمی استفاده کنند ، توصیه می کنیم از سروری استفاده کنید که هم از HTTP / 1.1 و هم HTTP / 2 پشتیبانی کند. به این ترتیب ، افرادی که از مرورگرهای جدید استفاده می کنند با استفاده از HTTP / 2 با سرور شما ارتباط برقرار می کنند ، در حالی که مرورگرهای قدیمی با استفاده از اتصالات HTTP / 1.1 ادامه خواهند داد.

Apache و Nginx رایج ترین سرورهای موجود در وب هستند (هر دو برای ۶۶٪ از کل سرورهای وب فعال ترافیک را انجام می دهند) و هر دو از HTTP / 2 پشتیبانی می کنند ، بنابراین بسیار محتمل است که سرور وب سایت شما بتواند از HTTP / 2 قبلاً پشتیبانی کند.

Nginx از HTTP / 2 بصورت محلی پشتیبانی می کند. اما آپاچی از طریق ماژول mod_spdy آن را پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، IIS در ویندوز ۱۰ نیز کار می کندیا ویندوز سرور ۲۰۱۶ با HTTP / 2 نیز سازگار است.

همانطور که IIS در این مقاله توضیح می دهد ، هیچ تنظیمات جدید پیکربندی IIS اختصاصی برای HTTP / 2 وجود ندارد ، بنابراین اگر از یکی از این سرورها استفاده می کنید ، لازم نیست که در برنامه خود برای تغییر HTTP / 2 تغییری ایجاد کنید.

از طرف دیگر ، اگر از هیچ یک از این موارد استفاده نمی کنید ، می توانید یک پروکسی معکوس نیز پشتیبانی کنید که از HTTP / 2 (مانند HAProxy) در مقابل سرور وب موجود خود پشتیبانی می کند.

افکار نهایی

از آنجایی که موتورهای جستجو و مصرف کنندگان دائماً تجربیات سریعتری را طلب می کنند ، فرصت HTTP / 2 برای برندهایی که به دنبال دستیابی به مزیت رقابتی هستند ، باید مورد توجه بسیاری باشد. این یکی از بزرگترین تغییراتی است که تا به امروز در اینترنت به وجود آمده است ، و اکنون زمان مناسبی است برای ارزیابی اینکه آیا این برای شغل شما مناسب است یا نه ، زمان مناسب است.

Googlebot در حال حاضر از طریق پروتکل HTTP / 2 هنوز آدرس URL درخواست نمی کند ، اما لازم نیست منتظر بمانید تا این مزیت را بدست آورید. صفحات برای کاربران شما سریعتر بارگذاری می شود ، که باعث خوشحالی آنها می شود و از طریق موتورهای جستجوگر سیگنال های کاربر را افزایش می دهند ، این منجر به بهبود عملکرد SEO می شود.